gyepkezelés

Mikor és hogyan kell kaszálni?

„Tikkasztó melegben, gyöngyöző homlokkal megáll a magyar kaszás, a kinek a világon sehol sincsen párja; előbb letörli homlokáról az izzadságot, aztán letűzi a kasza nyelét, kiveszi tokjából a fénkövet és elkezdi a fenést; erre a hangra mintha felelne, mintha versenyre kellne a surgyé madár; nagy buzgón hallatja buzgó énekét, míg a haris alig pár lépésnyire bujkál a magas fűben és folyton hallatja „kétkét—kés-kés”-szerű szavát."

Grassland-projekt – számos részeredménnyel

Folyamatos a munka a Grassland-HU LIFE integrált projekt háza táján, amelyből a Duna–Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság is kiveszi a részét: gyeprekonstrukciós beavatkozásokat végeznek, hathatósan részt vesznek a Gyepvédelmi Tanácsadó Szolgálat munkájában, valamint önkéntes programokat szerveznek, ezzel is erősítve a környezeti nevelést.

Megjelent az idei gyepgazda naptár és kisokos

Az elmúlt évek tapasztalataira alapozva a Gyepvédelmi Tanácsadó Szolgálat és a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai idén is összefoglalták a gyepgazdálkodásra vonatkozó legfrissebb természetvédelmi ismereteket kiadványukban, amelyet a Grassland-HU LIFE integrált projekt részeként jelentettek meg.

Gyepvédelmi tanácsadók találkozója

Szerző: 2024. 01. 30.

Keszthelyen tartotta kétnapos találkozóját a Gyepvédelmi Tanácsadó Szolgálat. A program célja a szakmai tapasztalatcsere, valamint az eddig elért eredmények kiértékelése volt. A tanácsadók mellett az Agrárminisztérium, a Magyar Állattenyésztők Szövetsége és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara képviselői is részt vettek a tanácskozáson.

Harc az ártatlan külsejű gonosz idegennel

Szerző: 2021. 11. 24.

A Grassland-HU LIFE integrált projekthez kapcsolódva 2021. november 11-én, első alkalommal önkéntes program keretében gyepkezelést végeztek a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai a tiszadorogmai Sulymos-lapos nevű, a biológiai sokféleség megőrzésében kiemelkedő szerepet betöltő nedves gyepek területén.