Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság

Mikor és hogyan kell kaszálni?

„Tikkasztó melegben, gyöngyöző homlokkal megáll a magyar kaszás, a kinek a világon sehol sincsen párja; előbb letörli homlokáról az izzadságot, aztán letűzi a kasza nyelét, kiveszi tokjából a fénkövet és elkezdi a fenést; erre a hangra mintha felelne, mintha versenyre kellne a surgyé madár; nagy buzgón hallatja buzgó énekét, míg a haris alig pár lépésnyire bujkál a magas fűben és folyton hallatja „kétkét—kés-kés”-szerű szavát."

Tavaszi készülődés gyepeinken

A közel évszázados igazság ma is áll. De nem csak sűrű, élő is kell legyen a gyep. Manapság már a modern eszközöké a főszerep, a gyepgazdálkodást lehet természetkímélő módon folytatni. Mindig tartsuk szem előtt: a gyep elsősorban élőhely! A füves területeken élő fajok fontos résztvevői az ökológiai egyensúlynak.

Megjelent az idei gyepgazda naptár és kisokos

Az elmúlt évek tapasztalataira alapozva a Gyepvédelmi Tanácsadó Szolgálat és a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai idén is összefoglalták a gyepgazdálkodásra vonatkozó legfrissebb természetvédelmi ismereteket kiadványukban, amelyet a Grassland-HU LIFE integrált projekt részeként jelentettek meg.

Ez történt a Hortobágyon!

Túl vagyunk ÉLETÜNK felén – a LIFE integrált projekt tekintetében legalábbis mindenképpen. A pannon gyepek és kapcsolódó élőhelyek hosszú távú megőrzését célul kitűző Grassland-HU integrált projekt kapcsán a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság is számot vet azzal, hogy a működési területén kijelölt projekthelyszíneken és a kapcsolódó tevékenységek vonatkozásában mit tett le eddig az asztalra.