LIFE IP

A cél gyepes élőhelyeink fejlesztése

Szerző: 2019. 03. 28.

Megnyugtató azokat az embereket látni a konferencián, akik garanciát jelentenek a sikerre, ezáltal a hozzá fűzött reményeket beválhatja a projekt – jelentette ki Balczó Bertalan természetvédelemért felelős helyettes államtitkár a Grassland-HU LIFE integrált projekt nyitókonferenciáján a Herman Ottó Konferencia Központban.

Közös ellenségünk: a bálványfa

A legagresszívabban terjedő, és így a legtöbb problémát okozó özönfajaink egyike a mirigyes bálványfa (Ailanthus altissima). A köznyelvben – tévesen – ecetfaként is emlegetett faj Kínában őshonos, Európában díszfaként kezdték ültetni a 18. században. Egyenes, szürke törzséről, nagy méretű, szárnyasan összetett leveleiről és jellegzetes, kellemetlen szagáról könnyen felismerhető.

Országos hörcsögfelmérés 2020

Szerző: 2020. 12. 17.

A Grassland-HU LIFE integrált projekt keretében, a Magyar Természettudományi Múzeum és a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. közös akciójaként kérdőíves felméréssel, a Nemzeti Agárgazdasági Kamara és a Nemzeti Park Igazgatóságok munkatársainak megkérdezésével vizsgálták a mezei hörcsög (Cricetus cricetus) helyzetét.

Sikerül-e megmenteni a molnárgörényt vagy a földikutyát?

Szerző: 2020. 02. 24.

A hazai természetvédelem eddigi legnagyobb projektje kezdődött el 2019-ben a pannon gyepek és a hozzájuk kötődő fajok hosszú távú megőrzéséért. A Magyar Természettudományi Múzeum a gyepek emlős- és gerinctelen-faunájának az érdekeit képviseli a projektben, hogy e fajok megőrzése is megjelenjen a gyepek védelméről készülő tervekben és koncepciókban.